Kierwiński ws. zawiadomienia do prokuratury: Bardzo dobrze, czekam z utęsknieniem, aby pan to zrobił

Polska
Kierwiński ws. zawiadomienia do prokuratury: Bardzo dobrze, czekam z utęsknieniem, aby pan to zrobił
Polsat News

Dobrze, że poseł PiS Dominik Tarczyński chce zawiadomić prokuraturę w mojej sprawie, ponieważ okaże się szybko, jak bardzo te insynuacje są nieprzyzwoite i jak bardzo pan Tarczyński wykorzystuje takie niegodne zachowanie, aby realizować swoją politykę - mówił w czwartek poseł PO Marcin Kierwiński.

Poseł PiS poinformował w czwartek na twitterze, że składa doniesienie do prokuratury w sprawie działań Kierwińskiego, który - jak napisał Tarczyński - "pracował dla Airbus, a dziś lobbuje za caracalami".

 

Pytany o to na czwartkowej konferencji prasowej, Kierwiński stwierdził: "Dobrze, że pan Tarczyński zawiadamia (prokuraturę), ja nie mam żadnego problemu".

 

"Tym różnimy się od pana Berczyńskiego"

 

Kierwiński podkreślał, że nie przeglądał dokumentacji przetargowej na caracale, nie pracował w MON-ie oraz nie miał żadnych związków ze swoim poprzednim pracodawcą.

 

W ocenie posła PO, to dobrze, że Tarczyński chce zawiadomić prokuraturę w jego sprawie, ponieważ - jak mówił Kierwiński - "okaże się szybko, jak bardzo te insynuacje są nieprzyzwoite i jak bardzo pan Tarczyński wykorzystuje takie niegodne zachowanie, aby realizować swoją politykę".

 

- Bardzo dobrze, panie pośle, czekam z utęsknieniem na to, aby pan to zrobił - powiedział Kierwiński, zwracając się do Tarczyńskiego. - Równie dobrze, ja mogę zapytać pana Tarczyńskiego, czy jego wizyty na wyspie Goa też mają coś wspólnego z tą sprawą. Naprawdę nie idźmy w kierunku śmieszności - dodał poseł PO.

 

Kierwiński dopytywany, czy miał dostęp do dokumentacji przetargowej, oświadczył, że nie miał "żadnego dostępu do tej dokumentacji". - Tym różnimy się od pana Berczyńskiego, który "wykańczał caracale", przyznał się do czynu, który jest nie do końca zgodny z polskim prawem - podsumował.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie