"Oczekuję szybkiej decyzji szefa MSZ". Premier o konsul honorowej w Ohio

Polska
"Oczekuję szybkiej decyzji szefa MSZ". Premier o konsul honorowej w Ohio
PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Premier Beata Szydło poinformowała w sobotę na konferencji w Brukseli, że oczekuje szybkiej decyzji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w sprawie konsul honorowej RP Marii Szonert-Biniendy w stanie Ohio w USA.

Szydło została zapytana na konferencji prasowej, czy planuje podjąć jakieś działania w związku z opublikowaniem przez Szonert-Biniendę w internecie fotomontażu przedstawiającego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS.

 

- Oczekuję w tej chwili szybkiej decyzji pana ministra spraw zagranicznych (w tej sprawie - red.) - powiedziała premier.

 

MSZ w sobotnim komunikacie poinformowało, że Szonert-Binienda w piątek oddała się do dyspozycji szefa MSZ. - Jednocześnie pani Szonert-Binienda zadeklarowała, że w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych" - podało biuro rzecznika prasowego MSZ.

 

 

W piątek MSZ poinformował na Twitterze, że kierownictwo resortu przeprowadziło rozmowę z konsul honorową. Jak podkreślono, "treści publikowane przez konsul na jej prywatnych kontach w mediach społecznościowych przed otwarciem konsulatu honorowego wyrażają jej prywatne poglądy".

 

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie