Zaatakował nożem strażników granicznych. Izraelska policja zabiła nożownika z Palestyny

Świat
Zaatakował nożem strażników granicznych. Izraelska policja zabiła nożownika z Palestyny
Flickr/James Emery/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Palestyńczyk zaatakował nożem w poniedziałek rano dwóch izraelskich strażników granicznych niedaleko jednego z wejść do starej części Jerozolimy, po czym został zastrzelony przez policję - poinformowała rzeczniczka policji. Jeden ze strażników został ciężko ranny.

Napastnik był mieszkańcem Jerozolimy Wschodniej, palestyńskiej części miasta okupowanej i zaanektowanej przez Izrael. Policja nie podała jego tożsamości.

 

Według bilansu agencji AFP w atakach, dokonywanych od października 2015 roku przez Palestyńczyków na cywilów, żołnierzy i policjantów zginęło 40 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Jordańczyk, Erytrejczyk i Sudańczyk. Zostało też zabitych 255 Palestyńczyków; według władz izraelskich byli to w większości napastnicy. Przez pewien czas do takich ataków dochodziło niemal codziennie.

 

Winą za nie Izrael obciąża palestyńskich polityków i przywódców religijnych, zarzucając im prowadzenie kampanii podżegania. Strona palestyńska wskazuje na dziesięciolecia życia pod izraelskimi rządami wojskowymi i nikłe nadzieje na własne państwo.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze