4 tys. odbiorców w Śląskiem bez prądu po intensywnych opadach śniegu

Polska
4 tys. odbiorców w Śląskiem bez prądu po intensywnych opadach śniegu
pixabay

Prawie 4 tys. odbiorców w woj. śląskim było w czwartek rano pozbawionych energii elektrycznej - podały służby kryzysowe wojewody. Padający do środy w regionie śnieg znacząco utrudnia też poruszanie się po drogach.

Jak podały służy wojewody, w związku z intensywnymi opadami w całym województwie odnotowano awarie sieci energetycznych, spowodowane przez łamiące się pod ciężarem śniegu drzewa i konary drzew.

 

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach najwięcej osób pozbawionych prądu jest w Kuźni Raciborskiej - 2147 i Krupskim Młynie, w powicie tarnogórskim - 636. Energii elektrycznej nie miała także część mieszkańców Lublińca oraz Wielowsi i Pilchowic w powiecie gliwickim.

 

Służby energetyczne zapewniają, że część tych awarii powinna zostać usunięta jeszcze w czwartek przed południem.

 

Intensywne opady utrudniają też ruch drogowy - na wielu z nich zalega warstwa błota pośniegowego, samochody poruszają się bardzo wolno, w wielu miejscach tworzą się korki.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Pracują na nich wszystkie pojazdy przygotowane do zimowego utrzymania dróg.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze