11 osób rannych w wypadku autobusu na Żywiecczyźnie

Polska
11 osób rannych w wypadku autobusu na Żywiecczyźnie
Polsat News

Do wypadku doszło w niedzielę późnym wieczorem w miejscowości Krzyżowa na Żywiecczyźnie. Według policji kierowca autokaru na śliskiej drodze stracił panowanie nad pojazdem. Autokar przewrócił się na bok. Życiu 11. rannych nic nie zagraża.

- Kierujący autobusem 29-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, najprawdopodobniej na śliskiej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem przewracając go na bok. W autobusie podróżowało 29 osób, które wracały z wycieczki z Węgier. W wyniku zdarzenia 11 osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitali w Bielsku oraz w Żywcu  - powiedziała Polsat News Mirosława Piątek z komendy policji w Żywcu.

- Kierowca był trzeźwy - dodała policjantka.

 

W niedzielę wieczorem na Żywiecczyźnie radykalnie pogorszyły się warunki drogowe. Spadł śnieg. Na drogach jest bardzo ślisko.

 

Po wypadku zablokowana została droga 945, która biegnie przez Korbielów na Słowację.

 

W wyniku przewrócenia autobusu na bok do szpitala trafiło 11 osób. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz służby ratownicze.slaska.plicja.pl
W wyniku przewrócenia autobusu na bok do szpitala trafiło 11 osób. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz służby ratownicze.
  

Polsat News

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie