Nie żyją 3-miesięczne bliźnięta. Najpierw zmarł chłopczyk, teraz jego siostra

Polska
Nie żyją 3-miesięczne bliźnięta. Najpierw zmarł chłopczyk, teraz jego siostra
Polsat News

W Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy zmarła dziewczynka, która trzy tygodnie temu trafiła tam z podejrzeniem zatrucia czadem. Pod koniec października zmarł jej brat bliźniak. W jego przypadku także podejrzewano zatrucie tlenkiem węgla, ale nie potwierdzono tej hipotezy. Przeprowadzone zostaną dodatkowe badania jedzenia i leków, które były podawane dzieciom.

Chłopiec zmarł 29 października w Kruszynku koło Włocławka. Jego siostra bliźniaczka trafiła wtedy w ciężkim stanie do szpitala. Początkowo podejrzewano,  że dzieci zatruły się czadem, bo ich mieszkanie było ogrzewane starym piecykiem, w którym palono drewnem. We krwi dziewczynki nie wykryto jednak hemoglobiny tlenkowęglowej.

 

Sekcja zwłok chłopca także nie wykazała jednoznacznej przyczyny śmierci. Prokuratura zleciła biegłemu kolejne badania histopatologiczne, których wyniki maja być znane za ok. dwa miesiące.


Dziewczynka zmarła w czwartek wieczorem. Dziecko miało ogólne zakażenie organizmu, ale nie wiadomo, co do niego doprowadziło. Prokuratura zleciła sekcję zwłok.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze