Zwłoki niemowlęcia w wózku. Nie żyło od kilku dni

Polska
Zwłoki niemowlęcia w wózku. Nie żyło od kilku dni
Flickr/Lars Plougmann/CC BY-SA 2.0
Zwłoki odnaleziono w wózku dziecięcym. Zdjęcie ilustracyjne

Podczas przeszukania jednego z mieszkań w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku, w wózku dziecięcym policjanci znaleźli zwłoki 7-miesięcznego niemowlęcia. Ciało było przykryte kocem. Dziecko nie żyło od kilku dni. W poniedziałek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Trwają przesłuchania.

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w związku z prowadzoną sprawą narkotykową zatrzymali 57-latka. Mężczyzna miał przy sobie znaczne ilości narkotyków, głównie amfetaminę i metamfetaminę.


- Funkcjonariusze, żeby dokonać przeszukania mieszkania zatrzymanego, musieli wyważyć drzwi, bo nikt nie chciał ich wpuścić. W środku był 24-letni mężczyzna i jego 21-letnia partnerka oraz ich 2,5-letnie dziecko - powiedział polsatnews.pl asp. szt. Grzegorz Szewczyk z KPP w Kamiennej Górze.

 

Na miejscu policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. W wózku dziecięcym, przykryte kocem leżało ciało 7-miesięcznego niemowlęcia. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon. Według wstępnych ustaleń wynika, że dziecko nie żyło od 4-5 dni.

 

W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, od wyników której zależeć będzie czy rodzice usłyszą zarzuty.


2,5-letnim dzieckiem pary zajęła się rodzina.


W mieszkaniu mężczyzny nie odnaleziono narkotyków.

 

polsatnews.pl

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie