Jackie Chan chce się spotkać z Łukaszenką

Świat
Jackie Chan chce się spotkać z Łukaszenką
Flickr/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Hongkoński aktor Jackie Chan, gwiazdor kina sztuk walki, planuje występy w Mińsku i chce, by powitano go z honorami. Oczekuje spotkania z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką lub premierem Andriejem Kabiakouem - podało w czwartek Radio Swaboda.

23 listopada w mińskim Pałacu Sportu ma się odbyć pokaz "Dragon Kong", widowiska z udziałem Chana. Dziennikarze znaleźli jednak w programie jego wizyty ciekawy punkt: "spotkanie z najważniejszymi osobami w państwie".


- Takie żądanie jest w dokumentach. Przylatuje prywatnym samolotem i chce, by na lotnisku przywitał go albo premier, albo prezydent - poinformował przedstawiciel organizatora imprezy, Paweł Jakaulewicz.


"Prezydent chętnie spotka się Jackie Chanem"


- To poważna sprawa. Jackie Chan to gwiazda światowego formatu. Obecnie pracujemy nad tą sprawą. Byliśmy już w ambasadzie Chin, zwrócimy się też do kancelarii prezydenta. Myślę, że Alaksandr Ryhorawicz (Łukaszenka) chętnie spotka się z Jackiem Chanem. Skoro spotkał się ze (Stevenem) Seagalem, to dlaczego nie z Jackiem? - cytuje słowa Jakaulewicza portal niezależnego radia.


W sierpniu prezydent Łukaszenka w trakcie nieformalnego spotkania przyjął znanego amerykańskiego aktora Stevena Seagala, który przebywał na Białorusi na zaproszenie firmy produkującej gry komputerowe. Prezydent pokazał Seagalowi uprawy ziemniaków, poczęstował go marchewką i uczył, jak ostukiwać arbuzy, by sprawdzić, czy już dojrzały. Agencja Biełta za służbą prasową prezydenta podała, że spotkanie z Łukaszenką było marzeniem Amerykanina, a on sam odkrył niedawno, że ma białoruskie korzenie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze