Chcą pozbawić "Tygodnik Powszechny" i wydawnictwo "Znak" tytułu "katolicki"

Polska
Chcą pozbawić "Tygodnik Powszechny" i wydawnictwo "Znak" tytułu "katolicki"
Flickr/Jakub Szestowicki/CC BY 2.0

Fundacja Życie i Rodzina rozpoczęła akcję zbiórki podpisów pod listem do kard. Stanisława Dziwisza, wzywając do wycofania asystentów kościelnych z Tygodnika i wydawnictwa oraz odebrania im tytułu "katolickich". To protest przeciw temu, że obie redakcje zaangażowały się w kampanię "Przekażmy sobie znak pokoju", której celem jest zachęta do dialogu ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich orientację.

Według Fundacji, Tygodnik i wydawnictwo "działają ramię w ramię z bezwstydnie promującą homoseksualizm Kampanią Przeciw Homofobii, która nie ukrywa swych deprawatorskich celów, wymieniając wśród celów statutowych »zwiększanie reprezentacji społecznej mniejszości seksualnych« oraz dążenie do zmiany polskiego prawa".

 

"Do cynicznego wykorzystania symboliki liturgicznego znaku pokoju zaangażowano redakcje czasopism określających się jako »katolickie«, w tym »Tygodnika Powszechnego« i »Znaku«. Obie gazety - niczym wilki w owczej skórze - wykorzystują przyznany im przez Kościół status jako kamuflaż dla gorszących działań, które mają służyć przełamaniu naturalnego sprzeciwu wobec grzechu" - głosi list podpisany przez Kaję Godek z Fundacji, która swoją akcję nazwała "Zabierzmy wilkom owcze skóry".

 

Kard Dziwisz: Kościół nieprzejednany wobec grzechu

 

Kampanię społeczną "Przekażmy sobie znak pokoju", w której uczestniczą m.in. publicyści katoliccy, potępił ks. kard. Dziwisz publikując oświadczenie na stronie Archidiecezji Krakowskiej.

 

"Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu" - napisał metropolita krakowski.

 

Papież: konieczność szacunku dla wszystkich

 

Autorzy kampanii, która „ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych”, cytują papieża Franciszka.

 

"Każda osoba, niezależnie od swojej orientacji seksualnej (w oryg. orientamento sessuale), musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji, a zwłaszcza wszelkich form agresji i przemocy" - napisał papież w dokumencie "Amoris laetitia".

 

polsatnews.pl

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze