Kowalczyk: słowa ministra Morawieckiego zostały źle zinterpretowane

Polska
Kowalczyk: słowa ministra Morawieckiego zostały źle zinterpretowane
Polsat News

- Parametry budżetu się nie zmieniły, a słowa ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego zostały źle zinterpretowane - stwierdził Henryk Kowalczyk szef komitetu stałego rady ministrów. Polityk PiS uważa, że wystarczające dla zamknięcia sprawy stwierdzenia o kredycie na program 500+ jest złożone przez Morawieckiego wyjaśnienie.

- Myślę, że to co powiedział wczoraj premier Morawiecki i jego wyjaśnienie powinno być najważniejsze. Oznacza to, że nie było żadnego dodatkowego zadłużenia i zmieściliśmy się dokładnie w budżecie takim, jaki zaplanował jeszcze poprzedni rząd - powiedział Henryk Kowalczyk w programie "Nowy Dzień z Polsat News".

 

- Zarówno deficyt jak i wielkość długu tego budżetu zostały zaplanowane przez poprzedni rząd. My w jego ramach wygospodarowaliśmy 17 mld zł na program 500+, natomiast jeśli chodzi o zasadnicze parametry tego budżetu, to nie zostały one zmienione -podkreślił.

 

"Gazeta Wyborcza" przedstawiając relację z poniedziałkowego spotkania Mateusza Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy zacytowała słowa wicepremiera o tym, że "państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów".

 

Polsat News

po/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze