Brutalnie pobił 15-latkę, potem oskarżył o napaść. Nagranie pokazało prawdę

Świat
Brutalnie pobił 15-latkę, potem oskarżył o napaść. Nagranie pokazało prawdę
YouTube.com/Photography is Not a Crime

Zrzucił z roweru, dusił przyciskając do samochodu, ciągnął za włosy przez parking i poraził paralizatorem. Tak funkcjonariusz policji w Tacoma w amerykańskim stanie Waszyngton potraktował 15-latkę, która na rowerze przejeżdżała przez parking centrum handlowego. Oskarżona o napaść nastolatka przez 2 lata nie mogła udowodnić, że jest niewinna. Do czasu, gdy w sieci wypłynęło nagranie z monitoringu.

24 maja 2014 roku Monique Charlene Tillman i jej brat przejeżdżali na rowerach przez parking centrum handlowego w drodze do domu. Oficer miejscowej policji Jared Williams, który był po służbie i wykonywał obowiązki ochroniarza w pobliżu pasażu, zaczął ścigać nastolatków służbowym samochodem. Włączył sygnały swietlne i dźwiękowe, aby skłonić rowerzystów do zatrzymania mimo, że - jak pokazuje wideo, nie popełnili oni wykroczenia. W trakcie zatrzymania dołączył do niego inny ochroniarz pilnujący terenu centrum handlowego.

 

15-letnia Tillman zapytała funkcjonariusza, dlaczego ona i jej brat zostali zatrzymani. Według komunikatu kancelarii, która reprezentuje nastolatkę, oficer miał odpowiedzieć, że rodzeństwo powoduje zakłócenia na drodze. Tillman miała wtedy zauważyć, że nie robili nic złego i że zawsze przejeżdżają z bratem przez parking w drodze do domu.

 

Za włosy przez parking

 

Gdy dziewczyna próbowała pojechać dalej, policjant zaatakował. Na filmie widać, jak chwyta nastolatkę za ramię, ściąga z roweru i dusząc przyciska do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Trwa to kilkadziesiąt sekund, po czym funkcjonariusz łapie dziewczynę za włosy i ściąga na ziemię. Na koniec funkcjonariusz wyciągnał paralizator i poraził nim nastolatkę.

 

Podczas gdy oficer znęcał się nad dziewczyną, jej brata pilnował ochroniarz.

 

 

15-latkę zakutą w kajdanki przewieziono na komisariat. 

 

Cofnięte zarzuty

 

Monique Charlene Tillman została oskarżona o napaść na funkcjonariusza policji i opór przy aresztowaniu.

 

Po ujawnieniu tego nagrania, wszystkie zarzuty zostały jednak natychmiast cofnięte. Monique Charlene Tillman złożyła pozew żądając odszkodowania od oficera, prywatnej firmy ochroniarskiej oraz właścicieli centrum handlowego.

 

Rzeczniczka centrum handlowego Jennifer Carroll odmówiła odniesienia się do pozwu. Nie odpowiedziała także, czy policjant wciąż zajmuje się po służbie ochroną terenu centrum handlowego.

 

Sam policjant także nie komentuje sprawy. Nie wiadomo, czy zostało już wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza.

 

- Dziecko jadące na rowerze, nie powinno obawiać się, że policjant może je zaatakować i brutalnie pobić - powiedział reprezentujący dziewczynkę adwokat Vito de la Cruz.

 

revolution-news.com, photographyisnotacrime.com, seattletimes.com, thenewstribune.com

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze