Pobicie 5-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Polska
Pobicie 5-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty
Polsat News

Zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania się usłyszał zatrzymany przez opolskich policjantów 29-latek. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie 5-miesięcznej dziewczynki. O zdarzeniu funkcjonariuszy zawiadomiła matka dziecka oraz lekarze, którzy udzielali dziecku pomocy. Stan dziewczynki jest ciężki.

Niemowlę trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. - Dziewczynka przebyła jedną operację neurochirurgiczną, czekają ją następne - powiedział Polsat News dr Wojciech Walas z Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

 

Dodał, że choć stan dziecka jest ciężki, ale stabilny, nadal trzeba mówić o zagrożeniu życia. - Istnieją poważne obawy, co do następstw uszkodzeń, które są w mózgu, chodzi o rozwój intelektualny i ruchowy dziecka, ewentualne wystąpienie padaczki – wyjaśnił lekarz.

 

Doktor przyznał, że obrażenia, które dotyczą mózgu, pochodzą od urazów mechanicznych.

 

10 lat pozbawienia wolności

 

4 maja, zawiadomienie o znęcaniu się nad nią oraz dzieckiem, złożyła 22-letnia matka pobitej dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przemoc miał stosować 29-letni partner kobiety.

 

Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, przewieziony do komendy i przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych.

 

Mężczyzna zostanie w piątek doprowadzony do prokuratury. Za takie przestępstwa może mu grozić do 10 lat więzienia. 

 

Polsat News, polsatnews.pl, fot. policja.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze