Kreml: Rosja nie jest zagrożeniem, lecz będzie bronić swych interesów

Świat
Kreml: Rosja nie jest zagrożeniem, lecz będzie bronić swych interesów
Kreml, Fot. Flickr/Larry Koester/CC BY 2.0

- Powtarzaliśmy, że odrodzona Rosja nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Jednocześnie jednak nie możemy ignorować działań, które mogą być bezpośrednim lub potencjalnym zagrożeniem dla jej narodowych interesów i jeśli zajdzie taka potrzeba, strona rosyjska tradycyjnie będzie ich bronić – podkreślił rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Pieskow zaznaczył, że "Rosja konsekwentnie opowiada się za obopólnie korzystną współpracą, przy braniu pod uwagę interesów wszystkich partnerów, a także za wspólnym rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych".


"Ograniczona" komunikacja z Rosją


Rzecznik kremla  odniósł się do wypowiedzi nowego dowódcy sił NATO w Europie generała Curtisa Scaparrottiego, który podczas spotkania z mediami w środę po objęciu stanowiska wymienił Rosję wśród nowych wyzwań dla bezpieczeństwa Sojuszu.


Powiedział, że spodziewa się "ograniczonej" komunikacji z rosyjską generalicją, dopóki Moskwa nie zacznie znów przestrzegać międzynarodowych norm i zasad. Dodał, że Rosja jest nadal aktywna militarnie na wschodzie Ukrainy oraz że Sojusz powinien ponownie rozważyć, jakiego rodzaju konkretnego wsparcia może udzielić Kijowowi.


Podkreślił, że z Rosją należy komunikować się "bardzo konsekwentnie i bardzo jasno".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze