Ronaldo, Ziko, Rossi i Rummenigge trafią do galerii sław FIFA

Sport
Ronaldo, Ziko, Rossi i Rummenigge trafią do galerii sław FIFA
Ronaldo Luís Nazário de Lima, fot.: Flickr/Paula Ferrari

Brazylijczycy Ronaldo i Zico, Niemiec Karl-Heinz Rummenigge, oraz Włoch Paolo Rossi trafią do galerii sław Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Oficjalna ceremonia przyjęcia odbędzie się w listopadzie.

60-letni Rummenigge, mistrz Europy z 1980 roku i dwukrotny wicemistrz świata, a obecnie prezes Bayernu Monachium, trafi do galerii jako czwarty Niemiec.

 

Dołączy do rodaków: Franza Beckenbauera, Gerda Muellera oraz Lothara Matthaeusa, a także do takich gwiazd jak Brazylijczyk Pele, Argentyńczyk Diego Maradona czy zmarły w marcu Holender Johan Cruyff.

 

Piłkarskie muzeum w Meksyku

 

Ronaldo był dwa razy mistrzem świata, a Zico był trzeci na mundialu w 1978 roku. Jest też wielokrotnym mistrzem Brazylii. Z kolei Rossi to mistrz globu z 1982 roku, kiedy został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju.

 

Galeria sław pod patronatem FIFA istnieje od 2011 roku i ma swoją siedzibę w meksykańskiej miejscowości Pachuca, w której w 1901 roku stworzono pierwszy w tym kraju piłkarski klub. Mieści się tam również muzeum futbolu.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze