Polonia w końcu doczeka się nowego stadionu? Jest inwestor

Sport
Polonia w końcu doczeka się nowego stadionu? Jest inwestor
Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Stadion Polonii Warszawa

Według informacji "Rzeczpospolitej" budową obiektu dla jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów jest zainteresowana firma Griffin Real Estate, która postawiła w Warszawie już kilka biurowców.

- Jest jeszcze dużo czasu, a my jesteśmy w kontakcie z kilkoma potencjalnymi inwestorami. Teraz najważniejsze są rozmowy z miastem, od którego chcemy wydzierżawić stadion i tereny wokół niego. To ma być wspólna inwestycja, która przyniesie korzyści wszystkim stronom. Zaraz po świętach jesteśmy umówieni na kluczowe, szczegółowe omawianie tej kwestii - powiedział dla "Rz" Jerzy Engel. Były selekcjoner reprezentacji Polski w zeszłym roku stanął na czele spółki, która przejęła klub.

 

Firma, o której informuje "Rzeczpospolita", jest bezpośrednio powiązana z Polonią. Dyrektorem generalnym Griffin Real Estate jest Mirosław Krych, który z żoną kontroluje większość udziałów w firmie E Toto Zakłady Bukmacherskie. To główny sponsor "Czarnych Koszul". Oprócz stadioniu deweloper chciałby zbudować kilka biurowców - co wymagałoby zmiany planu zagospodarowania przestrzeni.

 

Odrodzenie w IV lidze

 

Przyszłość Polonii Warszawa stanęła pod znakiem zapytania w 2013 roku, kiedy ówczesny właściciel klubu Ireneusz Król wycofał się ze wspierania go.

 

Zespół do rozgrywek IV ligi zgłosił inny podmiot - MKS Polonia - który zachowuje się wychowaniem młodzieży w klubowej akademii. MKS miał licencję na grę na tym poziomie rozgrywek - inaczej Polonia musiałaby wznawiać swoją przygodę od B klasy.

 

Spółka z Engelem przejęła klub w zeszłym roku. Wtedy też zapowiedziano do 2020 roku budowę nowego stadionu z nowoczesnymi trybunami, zapleczem i rozbudowaną infrastrukturą.

 

Rzeczpospolita

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze