Warszawa: wzmożono środki bezpieczeństwa w metrze

Polska
Warszawa: wzmożono środki bezpieczeństwa w metrze
Flickr/Lukas Plewnia

- W warszawskim merze został podniesiony stan bezpieczeństwa i zwiększona liczba patroli - poinformował wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak, odnosząc się do zamachów, do których doszło we wtorek w Brukseli. Jak wyjaśnił Jóźwiak w rozmowie z dziennikarzami, już po pierwszych informacjach dotyczących zamachów, została podjęta decyzja o wprowadzeniu do metra dodatkowych służb.

- Służby ochrony metra, od rana dużo szczegółowiej przyglądają się temu jak funkcjonuje metro - powiedział Jóźwiak.

 

Pytany czy metro patrolują głównie policjanci, czy służba metra, nie chciał ujawnić szczegółów - jak mówił - "ze względu na bezpieczeństwo".

 

Według wiceprezydenta na warszawskim lotnisku Chopina zostały wzmocnione posterunki straży granicznej.

 

Ponadto - zapowiedział - "w ciągu najbliższych kilku godzin" zbierze się zespół zarządzania kryzysowego. Ma on przygotować rekomendacje dla służb. - Będziemy chcieli też zapytać o przygotowanie dworców - podkreślił Jóźwiak.

 

Ataki na lotnisko i stacje metra

 

"Liczba ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli wzrosła do 34, z czego 20 osób zginęło w metrze, a 14 na lotnisku" - poinformował we wtorek belgijski publiczny nadawca VRT. Wcześniej podawano, że z stolicy Belgii zginęło 28 ludzi.

 

Pierwszy atak miał miejsce przed godziną 8 rano na lotnisku Zaventem w belgijskiej stolicy, gdzie doszło do podwójnej eksplozji. Kolejny zamach nastąpił dwie godziny później w wagonie metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UE.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze