Dolniak: w środę expose przyszłej pani premier

Polska
Dolniak: w środę expose przyszłej pani premier
Polsat News

- W poniedziałek ma nastąpić zaprzysiężenie więc możliwe, że dzisiaj odbędzie się nominacja Beaty Szydło, a w środę expose przyszłej pani premier - powiedziała w programie "Nowy Dzień z Polsat News" Barbara Dolniak, nowa wicemarszałek Sejmu (Nowoczesna). - Dzisiaj powołana zostanie komisja regulaminowa. Kalendarz kolejnych posiedzeń zostanie przygotowany w przyszłym tygodniu w środę - dodała.

- Dzisiaj powołana zostanie komisja regulaminowa. Uruchomimy również pracę Sejmu tzn. podzielimy komisje. Do różnych komisji kandydują różni posłowie i wymaga to prac organizacyjnych - stwierdziła wicemarszałek.

 

Na pytanie o wczorajsze wystąpienie ustępującej premier Ewy Kopacz w Sejmie, Barbara Dolniak odpowiedziała, że wolałaby powiedzieć, które wystąpienia podobały jej się najbardziej, a były to: przemówienie marszałka seniora Kornela Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. W kwestii wystąpienia pani premier powiedziała natomiast, że spodziewała się czegoś innego.

 

"Niezbędne są zmiany funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości"

 

Dolniak wspomniała również, że od wielu lat jest sędzią i dlatego w Sejmie będzie się zajmowała prawem. - Kary za popełnione wykroczenia powinny być wyższe, ale przede wszystkim niezbędne jest poczucie szybkiego wymiaru kary. To w postępowaniu jest najważniejsze, aby między czynem, a skazaniem i odbywaniem kary był krótki okres czasu. Daje to poczucie sprawiedliwości - powiedziała Barbara Dolniak.

 

Polsat News

 

Przeczytaj również:

Stanisław Karczewski na czele Senatu. Czterech wicemarszałków

 

Dymisja Kopacz i przestroga dla PiS. "Nie przegapimy żadnego kłamstwa"

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie