Austria postawi ogrodzenie na granicy ze Słowenią chroniące przed imigrantami. Na razie krótkie

Świat
Austria postawi ogrodzenie na granicy ze Słowenią chroniące przed imigrantami. Na razie krótkie
PAP/EPA/JANOS BUGANY

Minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner poinformowała w piątek, że Austria wybuduje na granicy ze Słowenią ogrodzenie o długości 3,7 km. Zapowiedziała również przygotowanie służb do ewentualnego rozstawienia kolejnych kilometrów siatki i drutu. - Gdyby środki, które podejmujemy, okazały się nieskuteczne, będziemy przygotowani do postawienia ogrodzenia w ciągu 48 godzin - oświadczyła.

Dyrektor generalny austriackich służb bezpieczeństwa publicznego Konrad Kogler poinformował również, że ewentualna rozbudowa zabezpieczeń przed imigrantami na granicy ze Słowenią dotyczyłaby odcinka 25 km.

 

- Na razie powstanie jednak ogrodzenie długości 3,7 km bezpośrednio w rejonie przejścia w Spielfeld, aby kontrolować napływ uchodźców. Nie będą to zasieki z drutu kolczastego, ale możliwe będzie ich zastosowanie w sytuacjach awaryjnych, gdyby setki ludzi naraz usiłowały przedrzeć się przez granicę - powiedział Kogler.

 

W Spielfeld każdego dnia przechodzi ze Słowenii do Austrii od 6 do 8 tys. uchodźców. Mikl-Leitner poinformowała, że od września do Austrii przybyło ok. 450 tys. uchodźców; większość z nich udała się potem do Niemiec.

 

To kolejny kraj, który ogrodzeniem zamierza powstrzymać napływ imigrantów. Na granicy z Serbią ogrodzenie z drutu kolczastego postawiły Węgry i Chorwacja, a Słowenia na granicy z Chorwacją.

 

Przeczytaj również:

 

Austria: rozbicie siatki zajmującej się przemytem migrantów

 

Reuters.com, DailyStar.com

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie