Dubaj zbuduje sobie księżyc? Chcą postawić ogromną replikę

Świat
Materiały prasowe/Moon World Resorts
Wizualizacja repliki księżyca w Dubaju

W Dubaju ma powstać replika... księżyca. Obiekt będzie nie tylko symbolem, który nawiązuje do naturalnego satelity ziemi. Wewnątrz architekci chcą zmieścić 4 tys. pokoi hotelowych.

Położony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Dubaj regularnie zadziwia nowymi pomysłami inwestorów, którzy finansują tam zakrojone na szeroką skalę projekty architektoniczne. Znajduje się tam między innymi najwyższy budynek świata - Burdż Chalifa.

 

Nowa propozycja ma mieć charakter nie tylko użytkowy, ale także symboliczny. Za pięć miliardów dolarów w mieście ma powstać replika księżyca.

 

ZOBACZ: Australia. Niecodzienne zjawisko na niebie. Ekspert: To meteor

 

Agencja Associated Press rozmawiała z Michaelem Hendersonem - kanadyjskim przedsiębiorcą, który jest inwestorem projektu. Uznał, że inwestycja będzie wykorzystaniem największej "marki" na świecie. "Osiem miliardów ludzi zna naszą markę, a jeszcze nawet nie zaczęliśmy" - wskazał w rozmowie.

Wewnątrz księżyca powstanie 4 tys. pokoi

Konstrukcja ma być przede wszystkim hotelem, który powstanie na wysokiej na 30 metrów podstawie. Na niej będzie się znajdować kula, licząca 274 metry wysokości.

 

ZOBACZ: Polska Agencja Kosmiczna zapowiada pierwszą misję na Księżyc

 

Wewnątrz architekci chcą zmieścić 4 tys. pokoi, salę widowiskową na 10 tysięcy osób oraz "księżycową kolonię", w której turyści będą mogli poczuć się jak na księżycu.

 

Obiekt ma świecić w nocy, a projekt zakład również ewentualne kasyno. Nie jest pewne czy ostatnia z atrakcji powstanie, ponieważ na razie prawo Zjednoczonych Emiratów Arabskich zabrania hazardu.

jk/dsk/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!