Serbia: Strzelanina w mieście Mladenovac. Nie żyje osiem osób

Świat
Google Maps/Twitter/Alerta News 24
Strzelanina w mieście Mladenovac. Nie żyje osiem osób, kilkanaście zostało rannych

Osiem osób zginęło, a 13 zostało rannych w czwartkowej strzelaninie w mieście Mladenovac, położonym 60 km na południe od Belgradu - podają serbskie media. Tamtejsza telewizja państwowa RTS podała, że w piątek rano sprawca został zatrzymany.

Według telewizji RTS sprawca masakry wychylił się z jadącego samochodu i zaczął strzelać z broni automatycznej do przypadkowych ludzi. Zginęło osiem osób, a co najmniej 13 zostało rannych. "Wśród ofiar jest policjant i jego siostra" - podał Reuters, powołując się na serbskie media. 

 

W piątek rano w okolicy Kragujevca w centrum Serbii zatrzymano zabójcę. To 21-letni Urosz Blażić. 

Setki policjantów szukało sprawcy

Napastnik początkowo uciekł, trwała obława na 21-latka. Policja postawiła blokady na drogach. W akcję zaangażowanych było około 600 funkcjonariuszy, w tym elitarna Specjalna Jednostka Antyterrorystyczna (SAJ) oraz Żandarmeria.

 

"Podejmujemy wszelkie środki ostrożności, karabin szturmowy to poważne zagrożenie" - powiedział Reutersowi policjant biorący udział w operacji.

 

 

W akcji uczestniczyły liczne patrole w samochodach, śmigłowce oraz drony.

Seria strzelanin w Serbii

Do strzelaniny doszło zaledwie dwa dni po tym, jak uczeń jednej ze szkół w Belgradzie zabił z broni palnej dziewięć osób. W ubiegłym miesiącu mieszkaniec wioski położonej niedaleko Mladenovaca zastrzelił 13 osób. Wśród ofiar byli członkowie jego rodziny oraz sąsiedzi. 

 

ZOBACZ: Serbia: 14-letni zamachowiec miał "listę śmierci". Wskazał uczniów do zabicia


Minister spraw wewnętrznych Bratislav Gasic określił ostatnią strzelaninę jako "akt terrorystyczny", podał serbski portal informacyjny Telegraf.

Policja aresztowała sprawcę 

Sprawca czwartkowej strzelaniny został aresztowany niedaleko miasta Kragujevac, 125 km na południe od Belgradu - poinformowała w piątek serbska telewizja państwowa RTS.

 

Serbskie MSW na razie nie potwierdziło aresztowania podejrzanego.

 

ap/kg/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!