Słowacja. Policja przerwała ślub. Niedoszli małżonkowie zostali aresztowani

Świat
Polícia Slovenskej republiky

Słowaccy policjanci weszli do Urzędu Stanu Cywilnego i przerwali trwającą tam ceremonię ślubną. Zdaniem śledczych para, która chciała zawrzeć związek, wcale nie miała w planach wspólnego życia. Pannie młodej chodziło o pieniądze, a panu młodemu o wizę.

W poniedziałek słowacka policja poinformowała o nietypowej akcji, do której doszło w Trebiszowie w kraju koszyckim na wschodzie kraju. 

 

Funkcjonariusze z jednostki zajmującej się zwalczaniem nielegalnej migracji, weszli do Urzędu Stanu Cywilnego i przerwali trwającą tam ceremonię ślubną.

Policja przerwała ślub

Zdaniem śledczych para, która chciała zawrzeć związek, wcale nie miała w planach wspólnego życia. 26-letnia Słowaczka zgodziła się wyjść za 39-letniego Marokańczyka, ponieważ mężczyźnie kończyła się wiza. Ślub miał mu zatem ułatwić pozostanie w kraju.

 

ZOBACZ: Australia. Mężczyzna aresztowany za posiadanie zbyt wielu żon

 

Za tę "przysługę" niedoszła panna młoda miała otrzymać 1500 euro. 

 

Do zawarcia małżeństwa jednak nie doszło. Zarówno ubrana w biała sukienkę panna młoda, jak i wystrojony w garnitur pan młody zostali zatrzymani.

 

 

Kobieta usłyszała zarzut dotyczący przestępstwa przemytu. Jeśli zostanie uznana winną, grozi jej od dwóch do ośmiu lat więzienia.

 

Wobec Marokańczyka podjęto natomiast działania zmierzające do administracyjnego wydalenia go ze Słowacji.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!