Jerzy S. ponownie stanie przed sądem. Prokuratura złożyła apelację

Polska
Wikimedia Commons/Grzegorz Gołębiowski
Prokuratura odwołała się od wyroku dla Jerzego S.

Prokuratura domaga się podwyższenia kary dla Jerzego S. Złożono apelację, a znany aktor ponownie stanie przed sądem - poinformowało w poniedziałek Radio Zet.

Wyrok w sprawie Jerzego S. zapadł 1 marca przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości aktor został skazany na 12 tys. zł grzywny. Sąd nałożył na niego także trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i nakazał mu zapłacenie 6 tys. zł na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Od wyroku odwołała się prokuratura, która domaga się podwyższenia kar dla Jerzego S. Radio Zet poinformowało w poniedziałek, że zawnioskowano o zwiększenie grzywny do 45 tys. zł. Prokurator chce także, aby aktor zapłacił na rzecz fundacji 25 tys. zł. Informację potwierdziła w rozmowie ze stacją rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie.

Prokuratura domaga się wyższej kary dla Jerzego S.

Apelacja została przyjęta przez sąd, powiadomiono oskarżonego i obrońcę. Sprawa trafi do wydziału karnego odwoławczego Sądu Okręgowego w Krakowie. Nie podano jeszcze terminu nowej rozprawy.

 

ZOBACZ: Drugi wyrok w sprawie aktora Jerzego S. Chodzi o kolizję drogową

 

W apelacji prokuratury uzasadniono, że poprzednia kara jest niewspółmierną do stopnia winy i stopnia społecznej szkodliwości czynu. - Nie spełnia także celu kary w zakresie prewencji indywidualnej i generalnej - powiedziała sędzia Beata Górszczyk, cytowana przez Radio Zet.

Aktor prowadził samochód pod wpływem. Potrącił osobę na skuterze

Jerzy S. w październiku 2022 roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Znany aktor potrącił w centrum Krakowa osobę przemieszczającą się na skuterze.

 

Badanie alkomatem wykazało u Jerzego S. 0,7 promila alkoholu we krwi. Kierowca skutera nie odniósł poważnych obrażeń, a samo zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

jkm/ sgo/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!