Szczecin. Patrycja C. usłyszała wyrok 6 lat więzienia. Zabiła pięciomiesięcznego syna

Polska
Szczecin. Patrycja C. usłyszała wyrok 6 lat więzienia. Zabiła pięciomiesięcznego syna
Polsat News
Sąd złagodził wyrok dla oskarżonej

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał Patrycję C. na sześć lat więzienia. Kobieta usłyszała wyrok za uduszenie pięciomiesięcznego syna. Kara została nadzwyczajnie złagodzona, ponieważ w chwili popełnienia czynu oskarżona miała ograniczoną zdolność kierowania swoim postępowaniem. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Do zdarzenia doszło 7 marca 2021 roku w Szczecinie. Patrycja C. w chwili popełnienia czynu miała 26 lat, w przeszłości nie była karana sądownie.

 

- Oskarżona położyła syna w pozycji na brzuchu, a następnie udusiła go pieluchą - przekazała sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Małgorzata Puczko.

Prokurator: Nie deklaruję, czy będzie apelacja

Sąd skazał Patrycję C. na sześć lat pozbawienia wolności. Kara została nadzwyczajnie złagodzona.

 

- Z powodu zaburzeń aktywności i uwagi, będących składowymi zaburzeń rozwojowych, w okresie zarzucanego czynu miała znacznie ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – dodała sędzia.

 

Kobieta przebywa w areszcie od dwóch lat. Gdy dzisiejszy wyrok się uprawomocni, spędzi w więzieniu jeszcze cztery z sześciu zasądzonych lat.

 

ZOBACZ: Olsztyn: Ruszył proces Pawła Kozaneckiego. Po wypadku mówił o "trumnie na kółkach"

 

- Na pewno ocena decyzji sądu zostanie na spokojnie przeprowadzona w niedługim czasie, w tym momencie nie deklaruję, czy będzie apelacja - przekazała prokurator Aleksandra Marchlewska.

 

Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

mbl/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie