RPA: Sfingował swoją śmierć i uciekł z więzienia. Rok był na wolności

Świat
Unsplash.com, Twitter
Thabo Bester został zatrzymany w piątek w Tanzanii

Gwałciciel i morderca, który sfingował własną śmierć i uciekł z południowoafrykańskiego więzienia został zatrzymany w Tanzanii - podał portal BBC. Thabo Bester, znany jako "Facebookowy gwałciciel", na wolności przebywał rok.

W maju ubiegłego roku w więzieniu w Bloemfontein w celi Thabo Bester doszło do pożaru. Jak podejrzewano, mężczyzna podpalił się i zmarł. Pod koniec ubiegłego roku w lokalnych mediach zaczęto podawać w wątpliwość, czy Bester rzeczywiście nie żyje.

 

W ubiegłym miesiącu ponownie wszczęto śledztwo w sprawę rzekomej śmierci. Jak się okazało się, ciało, które znajdowało się w celi nie należało do Bestera. Według oceny śledczych, osoba, którą odnaleziono w celi zmarła na skutek urazu głowy

Thabo Bester wpadł w ręce policji

Po ujawnieniu, że Bester uciekł z więzienia, rozpoczęła się obława. W trakcie działań służb w związku z pomocą w ucieczce zatrzymano i oskarżono pracowników ochrony w więzieniu.

 

Ostatecznie Bester został zatrzymany w piątek. Był w Tanzanii razem ze swoją dziewczyną i innym mężczyzną. W ocenie policji, Bester usiłował uciec do Kenii. Teraz wszyscy mają zostać podani ekstradycji do RPA.  

 

ZOBACZ: RPA: Strzelanina na przyjęciu urodzinowym. Nie żyje osiem osób


Bester znany jest jako "gwałciciel Facebookowy" - mężczyzna miał wykorzystywać platformę do zwabiania swoich ofiar. W 2012 roku został skazany za gwałt i zabójstwo modelki Nomfundo Tyhulu.

 

Rok wcześniej został także uznany winnym gwałtu na dwóch innych kobietach

 

anw/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!