PiS prezentuje "Program Platformy Obywatelskiej". Szydzi z Trzaskowskiego i raportu C-40

Polska
Twitter/Prawo i Sprawiedliwośc
PiS w nagraniu szydzi z Trzaskowskiego i raportu C-40

Prawo i Sprawiedliwość na swoim oficjalnie koncie na Twitterze zaprezentowało "Program Platformy Obywatelskiej" wg. Rafała Trzaskowskiego. To dalszy ciąg tzw. "afery mięsnej". W filmie po raz kolejny odniesiono się do raportu organizacji C-40, a prezydenta Warszawy ukazano, jako zwolennika ograniczeń spożycia mięsa, mleka oraz podróży samolotem.

"Program Platformy Obywatelskiej - prezentuje Rafał Trzaskowski" - tymi słowami rozpoczyna się wideo opublikowane na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości. W nagraniu pojawiają się wypowiedzi, w których prezydent Warszawy, podczas Campusu Polska Przyszłości komplementuje działalność C-40 i mówi o wspólnym planie. Jego zdaniem organizacja ta "jest najbardziej ambitna jeśli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym".

 

ZOBACZ: Kaczyński: Jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii

 

W kolejnej przytoczonej wypowiedzi Trzaskowski mówi, że w ramach C-40 "największe europejskie miasta walczą o czyste powietrze". - Pan Rafał jest lepszym handlowcem, niż samorządowcem. Potrafi sprzedać nawet największy bubel jako towar pierwszej jakości - komentuje narrator. 

"Pan Rafał, dietetyk zaleca"

Następnie autorzy wideo prezentują jak wyglądała będzie "walka o czyste powietrze wg. Rafała Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej". 

 

"Pan Rafał, dietetyk zaleca" - mówi narrator. Następnie wymienia ograniczenia, które mają wynikać z raportu organizacji C40, czyli m.in: 

szklanka mleka dziennie, 4 dkg wędliny dziennie, osiem sztuk ubrań rocznie, jeden lot samolotem na dwa lata. 

 

Przy tej okazji  przypomniano, że politycy Koalicji Obywatelskiej tacy jak Grzegorz Napieralski, Sławomir Nitras i Jacek Protasiewicz latali na koszt podatników po około 300 razy. Narrator nazywa ich "pseudoekologami z Platformy Obywatelskiej". 

 

Przypomniano, że w Wielkiej Brytanii odbyły się protesty przeciwko organizacji C-40. 

 

- Ja nie tylko będę mówił o tym, co zrobimy, ale my część tych rzeczy robimy w Warszawie już. Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej - tymi słowami Rafała Trzaskowskiego kończy się nagranie przygotowane przez PiS. 

Trzaskowski do Kaczyńskiego: Pan jest największym wrogiem wolności

W niedzielę Rafał Trzaskowski odniósł się do wywiadu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówił o ograniczeniach, które rzekomo ma wprowadzić prezydent Warszawy i Platforma Obywatelska.  

 

- Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki - zadeklarował prezes PiS.

 

 

"Próba wmówienia Polakom, że moja wygrana w wyborach może skutkować wprowadzeniem kartek na mięso jest absurdalna. Równie dobrze Pan i Pana formacja moglibyście próbować wmówić Polakom, że w rządzonej przeze mnie Warszawie mięso będzie dostępne tylko w tłusty czwartek, że Żoliborz zmieni nazwę na C-40, a w przedszkolach tej dzielnicy będzie dostępny tylko jarmuż i kalarepka. Nabiał będzie można kupić tylko na hasło 'nie cierpię PiSu', a za noszenie nowych ubrań będzie kara ciężkich robót przy pieleniu miejskich grządek…" - napisał Trzaskowski na Facebooku. 

 

ZOBACZ: Pabianice. Emocje na spotkaniu z Tuskiem. "Cała moja rodzina straciła zdrowie"

 

"Całą 'mięsną aferę' można by wyśmiać i w łatwy sposób obnażyć absurd stawianych przez Pana i Pana topornych pupilów tez, gdyby nie fakt, że w tle tej - trochę śmiesznej, a trochę strasznej dysputy – toczy się realny i fundamentalny spór. Spór o kluczową dla Polaków wartość. Spór o WOLNOŚĆ, której jest Pan największym wrogiem" - dodał prezydent Warszawy.

dsk/bas/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!