Anglia. Policja znalazła ciało dziecka w ogródku. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby

Świat
Flickr/Cannon/Twitter
Zdj. ilustracyjne

Zakopane ciało dziecka zostało znalezione w przydomowym ogrodzie po tygodniowych poszukiwaniach prowadzonych przez policję. Służby potwierdziły, że w związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. Są one oskarżone o spowodowanie lub dopuszczenie do śmierci dziecka.

Funkcjonariusze West Midlands Police przeszukiwali nieruchomość przy Clarence Road w Handsworth (w północnej części Birmingham).

 

W ogródku z tyłu domu policjanci odkryli szczątki dziecka. Jak przekazały służby, w celu ustalenia przyczyny śmierci zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Nie ujawniono dalszych szczegółów dotyczących wieku i płci dziecka.

 

- W związku ze sprawą zaaresztowano 40-letniego mężczyznę oraz 41-letnią kobietę - przekazał rzecznik policji. - Postawiono im zarzut spowodowania lub dopuszczenia do śmierci dziecka oraz umyślnego zaniedbania - dodał.

Obecni lokatorzy nieruchomości nie są związani ze śledztwem

Śledztwo w sprawie przestępstwa spowodowania lub dopuszczenia do śmierci dziecka jest kontynuowane. Obecni mieszkańcy nieruchomości w Clarence Road są świadomi przeszukania, ale nie są związani z dochodzeniem - przekazała lokalna policja.

 

W sądzie w Birmingham przesłuchano już 40-letniego Tai-zamarai Yasharahyalah oraz 41-letnią Naiyahmi Yasharahyalah.

 

ZOBACZ: Zabójstwo w Sochaczewie. "Nie spodziewałam się, że dojdzie do tego w naszym mieście"

 

Policja rozpoczęła poszukiwania 13 grudnia po otrzymaniu informacji, że dziecko zmarło w 2020 roku.

 

- Działaliśmy szybko. Nasze dochodzenie jednak wciąż trwa, aby ustalić, co dokładnie się stało - powiedział detektyw inspektor Joe Davenport. - Rozumiem, że będzie to szok dla lokalnej społeczności, ale prosiłbym, aby nie spekulować na temat okoliczności - dodał.

mbl/map/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!