Wielka Brytania. Ogromna bijatyka podczas ślubu. Ośmiu krewnych trafiło za kraty

Świat
Cheshire Police
Za udział w bójce podczas wesela zatrzymano ośmiu członków jednej rodziny

Ośmiu członków tej samej rodziny trafiło do więzienia po "krwawej jatce", do której doszło na przyjęciu weselnym z udziałem 60 gości w brytyjskim Runcorn. W masowej bójce łącznie udział miało brać około 40 osób. W ruch poszły krzesła, stoły, szklanki, a nawet gaśnice. Wszyscy aresztowani mają to samo nazwisko - Stokes.

Do zdarzenia doszło w Runcorn w północno-zachodniej Anglii. W okolicznym hotelu organizowane było tam przyjęcie weselne. 

 

Barman obsługujący przyjęcie zeznał, że około godz. 23 był świadkiem kłótni trzech mężczyzn. Jak dodał, zaledwie 15 minut później sprzeczka przerodziła się w regularną bójkę, w której uczestniczyło 40 mężczyzn. 

Bijatyka podczas ślubu. W użyciu krzesła, stoły i gaśnice

Policja początkowo nie była w stanie opanować sytuacji, więc bijatyka trwała przez kolejne 45 minut, do momentu przybycia wsparcia. Uczestnicy sporu rzucali w siebie krzesłami, stołami, szklankami czy gaśnicami. 

 

"W ciągu 30 minut doszło do całkowitego zniszczenia sali bankietowej, przedmiotów wypożyczonych od firmy w ramach przyjęcia weselnego oraz innych części hotelu. Straty oszacowano na około 15 tys. funtów" - przekazała posterunkowa Sophie Davies cytowana przez portal LBC.

 

 

"Poziom przemocy był tak wysoki, że funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się w hotelu, nie byli w stanie dostać się do sali konferencyjnej, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałym gościom" - dodała. 

 

Wynikiem masowej bójki było zatrzymanie ośmiu członków tej samej rodziny, w wieku od 21 do 55 lat. Wszyscy aresztowani to mężczyźni o tym samym nazwisku - Stokes. Skazano ich na karę więzienia. Najkrótszy wyrok to 16 tygodni, a najdłuższy 27 miesięcy.

jsd/ml/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!