Wojna w Ukrainie. Ciężka zima Ukraińców. "Wytypowaliśmy tych, którym nikt nie pomoże"

Polska
EPA/HANNIBAL HANSCHKE
Rosja chce umoczyć Ukrainę w błocie wodzie i potem w trudnej zimie - mówił gen. Pacek

Ukraińcy wiedzą, że przyjdzie im przetrwać zimę na wschodzie, nieraz zupełnie bez ogrzewania - powiedział w Polsat News generał Bogusław Pacek, który wraz z Instytutem Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego organizuje zbiórkę dla najbardziej potrzebujących "którym już nikt nie pomoże".

- Zdecydowaliśmy się na akcję, kupimy to co jest potrzebne, żeby przetrwać zimę - powiedział gen. Pacek. Dodał, że we wschodnich częściach Ukrainy mieszkańcy wiedzą, że "przyjdzie im przetrwać zimę bez ogrzewania zupełnie".

 

Generał oceniał, że pomoc będzie skierowana do tych, którzy najbardziej jej potrzebują. - Wytypowaliśmy tych, którym nikt nie pomoże - ocenił. - Państwo wesprze żołnierzy, armia wcale źle wyposażona nie jest, pomoże pracownikom, natomiast są ludzie samotni, wdowy, wdowcy, ludzie chorzy, niemogący liczyć na żadną pomoc - mówił. 

"Będziemy zbierać tak długo, by każdy pomoc otrzymał"

- My takich osób wytypowaliśmy pięć tysięcy, będziemy zbierać tak długo, by każdy kto potrzebuje, tę pomoc otrzymał - przekazał. Dodał, że pomoc obejmować ma zakup ubrań termicznych, czapek, spodni, "wszystkiego aż po buty".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. W Kijowie przerwy w dostawie prądu większe, niż zakładano

 

 

WIDEO: Ciężka zima dla Ukraińców. "Przyjdzie im przetrwać zimę bez ogrzewania"

 

"Tym razem zgodnie z prośbami płynącymi z Ukrainy organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla tych, którzy są ofiarami tej wojny. Zniszczone przez okupantów elektrownie i elektrociepłownie, braki surowców energetycznych, zbombardowane i zniszczone rakietami osiedla mieszkaniowe powodują, że będzie to trudny czas dla Ukrainy. Ale szczególnie trudny będzie dla ofiar tej wojny, osób poszkodowanych, rannych, tych którzy stracili domy, albo pozostają w zrujnowanych domach bez ogrzewania i prądu" - przekazał na Facebooku Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego. 

laf/ml/Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!