"Debata Dnia". Jan Maria Jackowski: W Polsce może powstać partia polexitu

Polska
Polsat News
Jan Maria Jackowski w "Debacie Dnia"

- Byli poważni politycy dochodzą do wniosku, że w Polsce powoli tworzy się klimat, do powstania "partii polexitu" - mówił senator Jan Maria Jackowski w programie "Debata Dnia". Zdaniem posła Kukiz'15 Jarosława Sachajki taka partia "prawdopodobnie powstanie". Ryszard Petru (Nowoczesna) porównał nastroje w Polsce, do sytuacji w Wielkiej Brytanii przed brexitem.

Gośćmi Agnieszki Gozdyry w programie "Debata Dnia" byli: Jan Maria Jackowski, Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Ryszard Petru (Nowoczesna) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15). Politycy komentowali decyzję Komisji Europejskiej o potrąceniu Polsce 30 mln euro, ze względu na niewykonanie wyroku TSUE. 

 

- Komisja Europejska zohydza Unie Europejską. My nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej, nie chcemy żadnego polexitu. Chcemy, żeby Unia wróciła do tych podstaw, które legły - powiedział poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. 

 

WIDEO: Fragment programu "Debata Dnia"

 

"Partia polexitu" w Polsce? "Prawdopodobnie powstanie"

Senator Jan Maria Jackowski przyznał, że od jakiegoś czasu obserwuje dyskusję byłych, poważnych polityków, którzy rozważają, "czy w Polsce powstanie partia polexitu", której głównym założeniem programowym będzie wyjście Polski z Unii Europejskiej. - Nie będzie to punkt trzydziesty, ale pierwszy, podstawowy. Oni powoli dochodzą do wniosku, że tworzy się w Polsce klimat, do powstania takiej partii  - mówił. 

 

ZOBACZ: Komisja Europejska: Podpisano umowy dotyczące finansowania z Funduszu Odbudowy

 

- Taka partia prawdopodobnie powstanie. Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to się mówi polexit - stwierdził Sachajko (Kukiz'15). 

 

Zdaniem Ryszarda Petru wypowiedzi sugerujące, że problemy Polski wynikają z decyzji Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej "są początkiem polexitu". - Przez lata tego typu propagandę sączono w Wielkiej Brytanii, to się przelało i Wielka Brytania wyszła z Unii - podsumował. 

dsk/Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!