Kotlin. Nie żyje dwumiesięczny chłopiec. Wcześniej zmarła jego siostra

Polska
Pixabay
Pixabay

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Kotlin (woj. wielkopolskie). W piątek rano matka dwumiesięcznego chłopca zorientowała się, że jej syn nie oddycha. Mimo interwencji lekarzy dziecka nie udało się uratować. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci. To kolejny dramat tej rodziny. W zeszłym roku siostra niemowlęcia zmarła na bezdech. Również miała wówczas dwa miesiące.

- Chwilę po godzinie 8 rano matka dziecka zaalarmowała służby, że jej dwumiesięczny syn nie oddycha. Po przybyciu na miejscu lekarz stwierdził zgon - poinformowała w rozmowie z polsatnews.pl asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 

Nie żyje dwumiesięczny chłopiec. Rok temu zmarła siostra

Jak dodała, na ten moment, podobnie jak w przypadku poprzedniego śledztwa, wykluczono udział osób trzecich.

 

- W przypadku śmierci dwumiesięcznej dziewczynki stwierdzono zgon w wyniku bezdechu, tak zwanej śmierci łóżeczkowej. Tym razem podejrzewamy tą samą przyczynę - mówiła Zaworska.

 

ZOBACZ: Jelenia Góra. Pies rzucił się na małe dziecko. Był w rodzinie od szczeniaka

 

Ciało niemowlęcia zostało zabezpieczone. Zlecona została sekcja zwłok. 

 

Rodzina z dwojgiem pozostałych dzieci jest pod opieką ośrodka pomocy społecznej ze względu na ubóstwo. Mąż kobiety ma założoną tzw. niebieską kartę. 

 

- Wczoraj, w dniu zdarzenia, nie było go w domu. Wiadomo też, że nie było go podczas śmierci dziewczynki - powiedziała asp. sztab. Agnieszka Zaworska.

nb/arż/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!