Jelenia Góra. Pies rzucił się na małe dziecko. Był w rodzinie od szczeniaka

Polska
Jelenia Góra. Pies rzucił się na małe dziecko. Był w rodzinie od szczeniaka
Polsat News
Osiedle w Jeleniej Górze, na którym doszło do ataku

Pies rzucił się na półtoraroczną dziewczynkę i pogryzł ją. Matka wezwała karetkę, która udzieliła dziecku pomocy. Pies jest na obserwacji weterynaryjnej.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze półtoraroczna dziewczynka została pogryziona przez swojego psa w mieszkaniu. Dziecko z obrażeniami zostało przewiezione do szpitala - przekazała Polsat News podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

 

Dziecko jest pod opieką lekarzy. - Dziewczynka trafiła z rozległymi ranami kąsanymi twarzy, głowy, szyi. Wymagała opatrzenia okulistycznego, chirurgicznego w znieczuleniu ogólnym - wyjaśnił Konrad Rysiakiewicz, ordynator Chirurgii Dziecięcej WCSKJ.

 

- Mam nadzieje, że zakończy się pozytywnie - dodał. 

Pies w rodzinie od zawsze 

- Pies to 2-letni mieszaniec owczarka niemieckiego, który w tej rodzinie jest od szczeniaka. Zwierze zaatakowało dziewczynkę, kiedy matka wraz z córeczką wróciły do domu, matka była trzeźwa - opisywała policjantka.

 

ZOBACZ: Pies pogryzł 12-latka. Sąd uchylił areszt dla 50-letniego właściciela

 

Zaznaczyła, że pies "zostanie poddany obserwacji weterynaryjnej, a policjanci dalej wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia".

 

 

laf/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie