Pawłowice: 35-latek molestował seksualnie 13-letnią dziewczynkę. Mężczyzna trafił do aresztu

Polska
KPP w Pszczynie
35-latek podejrzany o molestowanie seksualne 13-letniej dziewczynki trafił do aresztu

35-letni mężczyzna podejrzany o molestowanie seksualne 13-latki najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymanemu, który zaczepił dziewczynkę nieopodal szkoły podstawowej na terenie powiatu pszczyńskiego, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o molestowanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Do interwencji doszło przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego.

 

"Tam mężczyzna, działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej. Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony zdążył uciec sprzed szkoły" - przekazała policja w komunikacie.

35-latek trafił do aresztu

Funkcjonariusze przesłuchali podejrzanego. Następnie śledczy przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił 35-latkowi zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15 i zawnioskował do sądu o tymczasowego aresztowanie mężczyzny.

 

ZOBACZ: Toruń. Kuria musi zapłacić ponad 600 tys. zł odszkodowania ofierze księdza pedofila

 

Sąd w Jastrzębiu-Zdroju po rozpoznaniu sprawy aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 

Za popełniony czyn wobec małoletniej dziewczynki, podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mms/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!