Małopolskie: Remiza OSP pod Krakowem nie przeszła kontroli przeciwpożarowej

Polska
Polsat News
Remiza w Gorenicach od lat czeka na otwarcie

Po rozbudowie remizy strażackiej w Gorenicach pod Krakowem okazało się, że nie spełnia ona wymogów przeciwpożarowych. Strażacy przypominają, że inwestorem jest Urząd Miasta i Gminy, który teraz ma dwa miesiące na naprawienie błędów popełnionych podczas remontu.

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w małopolskich Gorenicach pachnie nowością, a jednocześnie świeci pustkami. Wszystko za sprawą remontu budynku, który został negatywnie oceniony przez Państwową Straż Pożarną. Podczas kontroli zakwestionowano m.in. zbyt wysokie schody, zbyt wąskie i nieoznakowane wyjścia ewakuacyjne, złe oświetlenie awaryjne i uszkodzoną instalację do usuwania dymu. Jednym słowem - remiza nie spełniała według strażaków wymogów przeciwpożarowych.

 

- Już ze trzy lata tak jest, nic się nie rusza i nie wiadomo co będzie - mówi mieszkanka Gorenic.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Mateusz Śmietana nie żyje. Druh z OSP w Bukownie Borze miał 31 lat

 

W efekcie na miejscu nie można ani przygotować się do akcji, ani nawet zorganizować sobotniej imprezy. Mieszkańcy przypominają, że w planach było powstanie tam sali na 300 osób.

 

- Są pewne niedociągnięcia no i pewnie z Urzędu Miasta muszą się wziąć za to - komentuje Jacek, jeden z mieszkańców Gorenic.

 

Samorząd: Odbiór to jeszcze nie koniec budowy

- To jest tak jakbym budował garaż, a żona mi tam chciała wjechać samochodem - komentuje Michał Latos z Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

Samorząd wyjaśnia, że tak wyglądają procedury dotyczące odbiorów. Podkreśla, że odbiór to jeszcze nie koniec budowy, a jedynie jej dłuższa finalizacja.

 

ZOBACZ: Straż Pożarna: W Polsce jest 62 tys. schronów. Pomieszczą 1,3 mln ludzi

 

- Większość tych uwag, które znalazły się w protokole PSP dotyczyła starej części budynku i my wiedzieliśmy, że one będą, zresztą sami żeśmy tych strażaków zapraszali, by nam pomogli dostosować budynek - dodaje Michał Latos.

 

Remiza ma zostać oddana do użytku za dwa miesiące. Do tego czasu niedociągnięcia mają zostać usunięte.

mms/zdr/Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!