Osła. Pożar w zakładzie produkcji paliw. Strażacy walczą z ogniem

Polska
Osła. Pożar w zakładzie produkcji paliw. Strażacy walczą z ogniem
Polsat News
Pożar w miejscowości Osła na Dolnym Śląsku

Ponad 30 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem w miejscowości Osła, koło Bolesławca, na Dolnym Śląsku. Do pożaru doszło na terenie zakładu produkcji paliw. W pożarze nikt nie ucierpiał, a dym nie zagraża mieszkańcom. - Ciągle trwają działania gaśnicze prowadzone z zewnątrz zakładu, nie jesteśmy w stanie wprowadzić ratowników do środka - powiedział bryg. Piotr Pilarczyk z KP PSP w Bolesławcu.

Do pożaru doszło na terenie zakładu produkcji paliw w piątek po południu. Jak informują lokalne media, z nieznanych przyczyn zapłonęły odpady, które znajdowały się na terenie firmy Prodigo

Na miejscu zdarzenia trwa akcja gaśnicza. Ogniem zagrożony jest cały zakład. W akcji bierze udział ponad 30 zastępów straży pożarnej. Płonęła między innymi hałda, na której znajdowało się 10 tys. ton odpadów

 

- Nie jesteśmy w stanie wprowadzić ratowników do środka zakładu, jest on otoczony pięciometrowym murem. Z drabin pożarniczych podajemy trąby gaśnicze, ciągle nie mamy możliwości dostania się do środka bo jest tam duża ilość materiału, który płonie. Produkty spalania są dla ludzie niebezpieczne - powiedział w sobotę rano na antenie Polsat News bryg. Piotr Pilarczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu. 

 

WIDEO: Trwają działania gaśnicze, strażacy nie są w stanie wejść do środka zakładu

 


- Ale mamy tutaj otwartą przestrzeń, nie ma budynków mieszkalnych - dodał. Zapewnił, że na wszelki wypadek, by monitorować sytuację, na miejscu jest grupa ratownictwa chemicznego, która cały czas sprawdza stan powietrza.

 

WIDEO. Pożar w miejscowości Osła. Płonie zakład produkujący paliwa

Pożar w miejscowości Osła. Apel komendanta straży pożarnej

- Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Proszę, żeby nikt na teren zakładu oprócz strażaków nie przyjeżdżał, bo będzie nam utrudniał akcję. Organizujemy działania, na pewno będą długotrwałe, ale staramy się panować nad sytuacją - przekazał w piątek w nocy komendant straży pożarnej w Bolesławcu bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski w rozmowie z lokalnymi mediami.  

 

ZOBACZ: Kłobuck. Nastoletni podpalacze. Namierzył ich policyjny dron


Działania na miejscu trwały całą noc. W akcji gaśniczej biorą udział jednostki z Legnicy, Bolesławca, Złotoryi, Polkowic i Lublina.

 

Obawiając się dalszego rozprzestrzeniania ognia, sąsiadująca z zakładem firma samochodowa ewakuuje swoje produkty ze strefy przemysłowej.  

anw/bas/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie