Niemcy. Kradzieże, przestępstwa seksualne, uszkodzenia ciała. Więcej przestępstw na basenach

Świat
Pixabay
Wzrasta liczba przestępstw na odkrytych basenach w Niemczech. Zdjęcie ilustracyjne

Rośnie liczba przestępstw na odkrytych basenach w Niemczech. Najwięcej notuje się kradzieży, przestępstw seksualnych, uszkodzeń ciała i zniszczenia mienia. Przez ostatnie dwa lata, z powodu pandemii Covid-19, liczba przestępstw na basenach spadła, ale teraz nastąpił powrót do wzrostowego trendu i to nie tylko w dużych miastach.

W Berlinie, od czasu dwóch bijatyk na odkrytym basenie w Neukoelln z udziałem ponad 200 osób, policja patroluje tereny pływalni. "Wybuchy przemocy w kąpielówkach" to nie tylko problem Berlina - podkreśla portal dziennika "Welt".

 

Ostatnie tygodnie przyniosły również doniesienia o bójkach na odkrytym basenie w Nieder-Olm (Nadrenia-Palatynat) oraz w Kraju Saary. W mediach zaczęła się dyskusja o bezpieczeństwie na publicznych kąpieliskach, a głos w tej sprawie zabrała też minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser, wzywając policję do "większej obecności na basenach".

"Nastąpił wzrost liczby przestępstw, zwłaszcza kradzieży"

"Welt am Sonntag" dokonał oceny statystyk policyjnych, dotyczących przestępstw popełnianych na basenach i kąpieliskach. Po spadku przestępczości, jaki miał miejsce w czasie pandemii, pojawiły się oznaki wzrostu przypadków we wszystkich krajach związkowych RFN.

 

 

Na odkrytych basenach w Badenii-Wirtembergii liczba przestępstw odnotowanych przez policję spadła z 1380 w 2019 roku do 441 w 2021 roku. W Nadrenii Północnej-Westfalii liczba ta spadła analogicznie z 963 do 414. Podobnie duże spadki odnotowano w czasie pandemii w innych krajach związkowych.

 

Jednak kilka krajów, które były w stanie podać dane za pierwszą połowę 2022 roku, ponownie odnotowują wzrost przestępstw. "W okresie od stycznia do czerwca 2022 roku, w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, nastąpił wzrost liczby przestępstw w Badenii-Wirtembergii, zwłaszcza kradzieży" - informuje policja z tego landu. Wzrosła też liczba przestępstw seksualnych, uszkodzeń ciała i mienia.

jsd/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!