Norwegia. Księżniczka Marta Ludwika zaręczyła się z amerykańskim szamanem

Świat
Materiały prasowe / The Royal House of Norway
Związek Marthy Louise z Amerykaninem budzi w Norwegii kontrowersje

Norweska księżniczka Martha Louise (Marta Ludwika) zaręczyła się z amerykańskim szamanem Durkiem Verrettem. O swoim przyrzeczeniu para poinformowała we wtorek w oświadczeniu rozesłanym do mediów.

Nie jest jasne, kiedy i gdzie odbędzie się ślub. "Miej do nas cierpliwość, wszystko ogłosimy we właściwym czasie" - napisali narzeczeni.

 

Związek księżniczki z szamanem zaakceptowali jej rodzice, król Norwegii Harald V oraz królowa Sylwia, którzy przesłali parze "najserdeczniejsze gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość".

Księżniczka rozwódka 

50-letnia księżniczka Martha Louise jest młodszą siostrą następcy norweskiego trony księcia Haakona, zajmuje czwarte miejsce w sukcesji. Z poprzedniego małżeństwa z pisarzem Arim Behnem ma troje dzieci. W 2017 roku para rozwiodła się, a w 2019 roku Behn popełnił samobójstwo.

 

ZOBACZ: Barbados. Królowa Elżbieta II przestała być głową państwa. Wyspa stała się republiką

 

Księżniczka w wywiadzie dla norweskiej telewizji TV2 przyznała, że szaman Durek pomógł jej przejść trudny okres po śmierci byłego męża.

 

Związek Marthy Louise z Amerykaninem budzi w Norwegii kontrowersje. W mediach pojawiały się opinie, że Verrett wykorzystuje księżniczkę do promocji swoich usług jako szaman.

laf/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!