Lubuskie. Niebezpieczna zabawa młodych ludzi na wiadukcie nad trasą ekspresową S3

Polska
Lubuska Policja
Niebezpieczna zabawa młodych ludzi na wiadukcie nad S3

Policyjną interwencją zakończyła się niebezpieczna zabawa dwojga młodych ludzi na wiadukcie nad trasą ekspresową S3 w pobliżu Świebodzina (Lubuskie). Chłopak z dziewczyną postanowili "przespacerować się" po łukowym dźwigarze konstrukcji nie bacząc na duże ryzyko, że w każdej chwili mogą spaść ze znacznej wysokości.

Jak poinformował w piątek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, kilka dni temu 16-latka i 20-latek wybrali się na wiadukt nad ruchliwą drogą ekspresową S3 i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie zaczęli wspinać się na niego, biegać po wąskim dźwigarze i z niego zjeżdżać.

 

- Przy takim zachowaniu jeden nieostrożny ruch lub podmuch wiatru mógł doprowadzić do tragedii. Sytuację z okien swojego domu zauważył mieszkający w pobliżu policjant. Natychmiast zadzwonił po patrol i sam pobiegł na miejsce i nakazał zejść młodym ludziom z konstrukcji wiaduktu – powiedział Ruciński.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Rozbój na obywatelce Ukrainy. 46-latek groził jej przedmiotem przypominającym broń

 

Dodał, że 20-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a w przypadku 16-latki policjanci skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu rodzinnego.

 

- Młodość ma swoje prawa, jednak powinny one być ograniczane przez zdrowy rozsądek. Nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Przypominamy, że obowiązkiem każdego z nas powinno być zwracanie uwagi na tego typu niebezpieczne zachowania - podkreślił policjant.

 

Lubuska policja zamieściła krótki film z opisanej sytuacji. Ku przestrodze.

 

 

nat/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!