Ukraina. Przechwycono rozmowę rosyjskiego żołnierza. Mówił o zabiciu rodziny z "kałacha"

Świat
PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT
Rosyjski żołnierz w przechwyconej rozmowie o mordowaniu cywilów

Anton Heraszczenko z ukraińskiego MSW opublikował nagranie przechwyconej szokującej rozmowy telefonicznej rosyjskiego żołnierza, który mówił o zabijaniu ludności cywilnej. "Rozp… wszystkich jak leci" - słychać na nagraniu.

"Wjeżdżamy do wsi, wyszedł cywil. Salam alejkum i naprzód go! Chłopaki opowiadają - jedziemy w kolumnie, wychodzi kobieta z małą dziewczynką, a facet za nią. Chłopak wyskoczył z kolumny i wszystkich troje położył z kałacha" – słychać na nagraniu. Mężczyzna w rozmowie z kobietą opowiada o sytuacji na Ukrainie. Skarży się m.in. na to, że rosyjskie wojska są pod gęstym ostrzałem, a zwiad działa "ch…wo".

 

Nagranie opublikował na Youtube przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

To już kolejne nagranie rosyjskich żołnierzy przechwycone przez Ukrainę

Niedawno głośno było m.in. rozmowie, jaką opublikowała stacja Ukraina 24. Rosyjski żołnierz najpierw dziwił się, że popularne firmy jak McDonald i Coca-Cola wycofują się z rosyjskiego rynku, a następnie uspokajał rozmówczynię, że z Ukrainy przywiezie "telewizor i blender". Ostatecznie przyznał się do zabicia nieuzbrojonych, ukraińskich cywilów. - Inaczej mogliby przekazać nasze pozycje - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Ukraina. Rosyjski żołnierz: babcia dała naszym chłopakom paszteciki, ośmiu zmarło

 

Nat/ml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!