Mazowieckie. Porwali przedsiębiorcę i wzięli milion złotych okupu. Zostali aresztowani

Polska
Pixaby
Porwanie ukartował wspólnik biznesmana

38-letni właściciel firmy transportowej w pow. łosickim (Mazowieckie) został porwany dla okupu. Porywacze wywieźli go na drugi koniec Polski i uwolnili dopiero po otrzymaniu ponad 1 mln zł. Z przestępcami współpracował wspólnik pokrzywdzonego. Cała trójka trafiła do aresztu.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji podinsp. Katarzyna Kucharska, do porwania doszło w pierwszych dniach marca. 38-letni przedsiębiorca został uprowadzony sprzed swojej firmy i przewieziony do Krosna (Podkarpackie).

 

- Przestępcy grozili mu bronią i żądali przekazania kodów dostępu do sejfów, w których miał zgromadzone pieniądze – powiedziała rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Wałbrzych. 13-latek zabił byłego konkubenta matki. Sąd: działał w obronie koniecznej

 

Pokrzywdzony poprosił swojego wspólnika o przekazanie gotówki. - Wtedy jeszcze nie wiedział o tym, że współpracuje on z porywaczami. Do przestępców trafił ponad milion zł okupu – zaznaczyła podinsp. Kucharska.

 

Porywacze uwolnili przedsiębiorcę w Rzeszowie. Dwa dni później mężczyzna złożył w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu zawiadomienie o porwaniu. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziałów: kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz wywiadu kryminalnego.

Porwanie ukartował wspólnik biznesmana 

Po kilkudziesięciu godzinach policjanci ustalili, kto może stać za uprowadzeniem 38-latka. Dzień później mundurowi z Radomia wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego policji w Krakowie zatrzymali na DK 19 między Krosnem a Rzeszowem dwóch podejrzanych o porwanie mężczyzn. Byli to mieszkańcy Krosna w wieku 50 i 59 lat.

 

ZOBACZ: Wyszków (woj. mazowieckie). 32-latek zabił teściową, jej ciało po miesiącu odnalezione w lesie

 

Jak się potem okazało, z porywaczami współpracował wspólnik 38-latka, którego prosił o przekazanie pieniędzy przestępcom. W czasie przeszukania u 47-latka policjanci odnaleźli kilkaset tysięcy złotych oraz kilka sztuk broni.

 

Cała trójka została tymczasowo aresztowana przez sąd w Siedlcach. Za pozbawienie wolności oraz wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Siedlcach. 

mad/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!