Niemcy. Zatrucie szampanem skażonym ecstasy, jedna osoba nie żyje, siedem trafiło do szpitala

Świat
Flickr/Yi Wang
Policja szuka świadków zdarzenia

W pubie w Weiden, w Górnym Palatynacie, goście pili skażonego szampana. Ośmiu klientów lokalu zostało przewiezionych do szpitala, jeden z nich zmarł. Policja potwierdziła w poniedziałek po południu, że w butelce znaleziono ślady ecstasy - informuje portal BR24.

Prokuratura w Weiden oficjalnie potwierdziła, że w butelce, z której pili goście pubu, znaleziono ślady ecstasy. "Możemy potwierdzić, że według wstępnych badań w płynie znajdowała się ecstasy", powiedział BR starszy prokurator Gerd Schaefer.

 

ZOBACZ: Przemówienie, przecięcie wstęgi i szampan. Uroczyste otwarcie... toalety

 

Policja i służby ratunkowe zostały zaalarmowane krótko po północy w nocy z soboty na niedzielę. Kiedy służby ratunkowe przybyły do pubu, niektórzy z gości, w wieku od 33 do 52 lat, leżeli na podłodze. "Niektóre z osób wykazywały oznaki zatrucia" - poinformowała rzeczniczka policji.

Policja szuka świadków 

Osiem osób zostało zabranych do szpitala, ale w przypadku 52-latka z powiatu Schwandorf pomoc nadeszła zbyt późno, mężczyzna zmarł. Według policji innym poszkodowanym nie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a jeden mężczyzna opuścił już klinikę.

 

ZOBACZ: Małopolska. Przejęta broń i narkotyki. Zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej

 

Policja prowadzi dochodzenia w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, ale żadna konkretna osoba nie jest obecnie wymieniona jako podejrzana. Policja szuka świadków zdarzenia.

mad/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!