Przemówienie, przecięcie wstęgi i szampan. Uroczyste otwarcie... toalety

Świat
Przemówienie, przecięcie wstęgi i szampan. Uroczyste otwarcie... toalety
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Na jednej z kijowskich uczelni uroczyście otwarto wyremontowaną toaletę

Z okazji Dnia Kobiet na jednej z kijowskich uczelni uroczyście otwarto wyremontowaną toaletę dla pań. Nie zabrakło przecinania czerwonej wstęgi, przemówienia, oklasków oraz toastu szampanem - relacjonują w środę ukraińskie media.

Nagranie z hucznego otwarcia wyremontowanej toalety na Państwowym Uniwersytecie Komunikacji w Kijowie można obejrzeć w mediach społecznościowych. Widać na nim pracownika administracji uczelni, który stoi przy czerwonej wstędze rozwieszonej przed drzwiami do toalety dla pań.

 

Podczas uroczystości przedstawiciel władz uczelnianych wygłosił przemowę i zaakcentował, że kafelki i akcesoria zostały wybrane przez pracownice uniwersytetu.

 

 

- Dziś, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, nastał dzień otwarcia pierwszej wyremontowanej damskiej toalety - oznajmił prorektor, a następnie przecięto wstęgę. Zgromadzonych zaproszono też na kieliszek szampana.

 

- Ulepszamy sanitarno-higieniczne warunki, nie ma w tym nic złego - podkreśliła asystentka rektora Olha Somko w komentarzu dla portalu Obozrevatel.

 

Tymczasem rzecznik ds. ochrony języka Taras Kremiń zapowiedział, że zwróci się do ministerstwa oświaty i nauki, by przeprowadziło w sprawie uroczystości kontrolę.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie