Pogoda na czwartek. Pochmurno z lokalnymi opadami deszczu

Polska
Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Pochmurno z lokalnymi opadami deszczu

W czwartek w całym kraju będzie pochmurno. Można spodziewać się słabych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura na plusie - powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek niemal w całym kraju będzie pochmurno ze słabymi opadami i dodatnimi temperaturami.

 

Zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południu kraju. IMGW informuje, że okresami wystąpią opady deszczu i mżawki, głównie w północnej połowie kraju, po południu również na zachodzie. Na Pomorzu przejściowo możliwy deszcz ze śniegiem.

Najchłodniej na wybrzeżu

Temperatura maksymalna wyniesie 4 stopnie Celsjusza na Wybrzeżu wschodnim, około 8 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 11 na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Lokalnie na Pomorzu i w obszarach podgórskich Karpat około 3 stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ: Małszyce. Prezes OSP Małszyce Wiesław Gutmański zmarł podczas akcji ratunkowej po wypadku samochodu

 

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, w Tatrach powodujący zamiecie śnieżne. Na Wybrzeżu wiatr osłabnie i jego prędkość nie przekroczy 55 km/h.

W nocy ujemne temperatury

W nocy zachmurzenie duże, na południowym wschodzie początkowo z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy i zachodzie także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od zera, dwóch stopni Celsjusza na północy do trzech, pięciu stopni na południu. W rejonach podgórskich od -2 do 2 stopni.

 

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!