Rafał Trzaskowski dostanie podwyżkę. Ile będzie zarabiał prezydent Warszawy?

Polska
Polsat News

Stołeczni radni zadecydowali o podwyżce wynagrodzenia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Włodarz stolicy będzie teraz zarabiał ponad 18 tysięcy brutto. To o prawie 6 tysięcy więcej niż dotychczas.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę podwyższającą wynagrodzenie prezydenta stolicy. Wniosek złożył szef radnych klubu PO Jarosław Szostakowski.

 

Za przyjęciem uchwały głosowało 45 radnych, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

 

ZOBACZ: Podwyżki cen gazu w Warszawie. Rafał Trzaskowski pyta premiera: to element tarczy antyinflacyjnej?

 

Uchwała jest następstwem obowiązującego od 1 listopada rozporządzeniem w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które m.in. podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej.

Ponad 18 tys. brutto

- Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą - powiedział na sesji Szostakowski.

 

- Biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta proponujemy nie kwotę maksymalną tylko kwotę minimalną określoną przez tę ustawę czyli 80 procent maksymalnego wynagrodzenia - podkreślił szef klubu PO.

 

ZOBACZ: Premier o podwyżkach dla parlamentarzystów: nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego

 

Łącznie wynagrodzenie prezydenta z wliczeniem w to wszystkich możliwych dodatków będzie wynosiło 18 293,20 złote brutto co oznacza, że kwota wypłacana "na rękę" wyniesie 11 735,67 złotych. Do tej pory zgodnie z uchwałą z 2018 roku, prezydent Warszawy zarabiał wraz z dodatkami 12 525,94 zł brutto.

 

Podwyżka wynagrodzenia prezydenta obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

dk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!