Problem z mundurami w Hiszpanii. Policjanci będą pracować w cywilnych ubraniach

Świat
Flickr/Fred Romero

Hiszpańscy policjanci wkrótce będą musieli patrolować ulice w ubraniach cywilnych, gdyż narastają problemy z wymianą zniszczonej w czasie pracy odzieży służbowej, w tym mundurów - ostrzegły związki zawodowe policjantów SUP na Twitterze.

W rozpowszechnionym nagraniu wideo SUP alarmuje: "Pracujemy w ubraniu w złym stanie - wytartym, zniszczonym i porozrywanym". Związkowcy domagają się środków na odnowienie potrzebnej do pracy odzieży.

 

 

Według dziennika "La Razon", trudności z otrzymaniem nowego munduru występują we wszystkich jednostkach policji w całym kraju, ale szczególnie w patrolujących ulice wydziałach ds. bezpieczeństwa obywatelskiego, a zwłaszcza w operacyjnych jednostkach interwencyjnych (UIP). Problemy z wymianą mundurów trwają od ponad roku i nasilają się wraz z upływem czasu.

"Patrolują ulice w oberwanych mundurach"

Dziennik podał, że policjanci pracujący w trybie sześciodniowym bez przerwy często dysponują jednym służbowym polo na cały rok. "Patrolują ulice w oberwanych mundurach z zatartymi literami, w spranych lub podartych spodniach. Służbowe półbuty rozpadają się" - pisze gazeta.

 

ZOBACZ: USA. Joe Biden podpisał ustawę przekazującą 770 mld dolarów na obronność

 

Zdaniem "La Razon", źródłem problemu jest niesprawna aplikacja komputerowa, za pomocą której policjanci zgłaszają konieczność wymiany odzieży służbowej z powodu zużycia wynikającego z pracy. Od początku pandemii COVID-19 aplikacja nie pozwala na składanie zamówień. Dyrekcja Generalna Policji (DGP) nie odpowiada na pytania w tej sprawie ze strony związków zawodowych, więc "wkrótce policjanci będą musieli patrolować ulice w cywilnym ubraniu" - twierdzi dziennik.

 

Związki zawodowe ostrzegają, że brak odpowiedniego stroju służbowego wpływa na pogorszenie się wizerunku policji w społeczeństwie.

dk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!