Wiśniewo. Przewoził dzieci do szkoły autobusem z tekturą zamiast tylnej szyby

Polska
KPP w Mławie
Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce

W Wiśniewie niedaleko Mławy policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał w piątek autobus z tekturą zamiast tylnej szyby. Kierowca autobusu, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły, został ukarany mandatem. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, zatrzymany autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Interweniujący policjanci wydali zakaz jego dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

 

ZOBACZ: Podkarpackie. Samochód dostawczy zderzył się z szynobusem. Jedna osoba ciężko ranna

 

"Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele" - przekazała rzeczniczka mławskiej policji.

 

KPP w Mławie
Policjanci wydali zakaz dalszej jazdy autobusu

 

Jak podkreśliła, interweniujący na miejscu funkcjonariusze przyznali, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci.

Kierowca ukarany mandatem

"Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem. Policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny" - dodała asp. szt. Pawłowska. Jak zaznaczyła, sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

 

Rzeczniczka mławskiej policji przypomniała, że wkrótce, bo 17 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 27 lutego. "W trosce o bezpieczeństwo dzieci mławscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym policyjnym nadzorem będą autokary oraz busy przewożące dzieci na wypoczynek" - oznajmiła asp. szt. Pawłowska. 

an/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!