Śląskie. Chciała wyłudzić unijną dotację. Usłyszała 134 zarzuty

Polska
Andrzej Rembowski/Pixabay.com
Policja, zdj. ilustracyjne.

134 zarzuty dotyczące próby wyłudzania unijnej dotacji usłyszała 42-latka z Orzesza (Śląskie). Kobieta chciała uzyskać 130 tys. zł na rozwój działalności rolniczej, jednak, jak się okazało, nie użytkowała wskazanych we wniosku działek - wynika z ustaleń śledczych.

Jak podała w piątek mikołowska policja, informacja o podejrzanym procederze wpłynęła do tamtejszej komendy w grudniu z mikołowskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

"W zawiadomieniu wskazano na szereg wątpliwości związanych ze złożonym wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej. Podająca się za producenta rolnego mieszkanka Orzesza starała się o przyznanie płatności za rok 2019 z tytułu bezpośredniego wsparcia tej dziedziny gospodarki. Kwota, jaką miałaby otrzymać, to 130 tysięcy złotych" - podała policja.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Areszt za oszustwo przy zakupie 20 ton nektarynek

 

Okazało się, że kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek w powiecie zawierciańskim. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana. Rosły na nich chwasty i samosiejki drzew.

 

42-latka usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków. Do zarzucanych jej czynów przyznała się jedynie częściowo. Może jej grozić do 8 lat więzienia.

ap/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!