Włochy. Jest śledztwo ws. molestowania kobiet przed katedrą w Mediolanie

Świat
FLICKR/raffaele sergi
Do molestowania miało dojść w noc sylwestrową

Ruszyło śledztwo ws. molestowania co najmniej pięciu dziewcząt i młodych kobiet w noc sylwestrową na placu przed katedrą w Mediolanie - informuje agencja Ansa. Przypadków molestowania seksualnego mogło być więcej.

W Mediolanie prowadzone jest śledztwo w sprawie zgłoszonych co najmniej pięciu przypadków molestowania seksualnego dziewcząt i młodych kobiet w noc sylwestrową na placu przed katedrą w Mediolanie - podała w piątek Ansa. Według cytowanych śledczych były to "bardzo poważne" czyny. Przypadków molestowania może być więcej.

 

ZOBACZ: Włochy. Aresztowany lekarz, który wystawiał fałszywe świadectwa szczepień

 

Liczba zgłoszonych incydentów na Piazza del Duomo i w jego okolicach w stolicy Lombardii może jeszcze wzrosnąć - przypuszczają prowadzący postępowanie. Dotyczy ono grupowej napaści seksualnej, ponieważ - jak zaznaczono - czyny te zostały popełnione przez młodych ludzi zachowujących się jak "banda".

 

Według lokalnych mediów grupa ta liczyła około 30 napastników. Ansa zauważa, że forma ataku przypomina zdarzenia z Sylwestra w Kolonii w Niemczech w 2015 roku, gdzie molestowano i okradziono dziesiątki kobiet.

jk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!