Premier po spotkaniu z wicemistrzem świata: będzie wsparcie dla szachów

Polska
PAP/Leszek Szymański
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szachistą Janem-Krzysztofem Dudą.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Janem-Krzysztofem Dudą, który w czwartek w Warszawie zdobył srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych. Szef rządu zapowiedział wsparcie dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Jan-Krzysztof Duda wywalczył w Warszawie srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych po przegranej w barażu z Francuzem Maxime'em Vachier-Lagrave 1:2.

 

Z polskim wicemistrzem spotkał się w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

 

"Cieszę się, że szachy stają się coraz popularniejsze i że mamy naszego znakomitego arcymistrza (Jana-Krzysztofa Dudę - red.), ale także innych, którzy idą w jego ślady" - stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

 

"Chciałbym zadeklarować wszelkie wsparcie dla rozwoju tej wspaniałej dyscypliny" - powiedział Morawiecki, którego wypowiedź cytuje na Twitterze kancelaria premiera.

 

 

23-letni Jan-Krzysztof Duda powtórzył sukces z 2018 r. z Sankt Petersburga, gdzie również został wicemistrzem świata w grze błyskawicznej. Wówczas zwyciężył Magnus Carlsen, który w Warszawie zajął dopiero 12. miejsce z dorobkiem 13,5 pkt. Norwegowi nie udało się obronić w stolicy Polski tytułu ani w szachach szybkich, ani w blitzu.

 

- Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak było, kiedy przystępowałem do dogrywki o pierwsze miejsce. Przegrana w takim momencie była dość przykra, ale i tak jestem bardzo szczęśliwy z uzyskanego rezultatu - powiedział polski zawodnik.

 

"Było blisko" - napisał Duda na Twitterze.

 

hlk

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!