IMGW ostrzega. Czeka nas gołoledź i gęsta mgła. Marznące opady w 10 województwach

Polska
PAP/Marcin Bielecki
W rejonach objętych zasięgiem gęstej mgły widoczność będzie wynosić od 50 m do 200 m

Dla 10 województw, głównie we wschodniej części kraju, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. W kolejnych pięciu, w tym na całym terytorium woj. zachodniopomorskiego, spodziewane są natomiast gęste mgły.

Alert przed opadami marznącymi wydano dla województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, a także części województwa łódzkiego oraz dwóch południowych powiatów Śląska.

Marznąca mżawka lub deszcz

Prognozowane są tam słabe opady marznącej mżawki lub deszczu, które mogą powodować gołoledź.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Kosili trawę mimo śniegu. Urzędnicy mówią o "zwykłym sprzątaniu"

 

Dla całego terytorium województwa zachodniopomorskiego oraz części województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego Instytut wydał natomiast alert przez gęstą mgłą. W rejonach objętych jej zasięgiem widoczność będzie wynosić od 50 m do 200 m.

 

Mgły utrzymają się do czwartkowego popołudnia.

 

 

W zależności od miejsca ostrzeżenia będą obowiązywać do późnej nocy lub do czwartkowego popołudnia.

 

Do -5 st. C na Suwalszczyźnie

Temperatura wyniesie od 2 st. C na zachodzie kraju do -5 st. C na Suwalszczyźnie. - W czwartek rano należy uważać, bo może być ślisko na północnym wschodzie, krańcach wschodnich i w regionach podgórskich - przekazał w środę dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

 

W ciągu dnia temperatura będzie rosnąć i wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C w centrum. Na zachodzie prognozowane są słabe opady deszczu.

grz/PAP/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!