Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami. "Tym razem podszywają się pod Getin Bank"

Technologie
Hardik Pandey/pixahive.com
Haker, zdj. ilustracyjne

Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł. Tym razem podszywają się pod Getin Bank - informuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

W poniedziałkowym wpisie na Twitterze CSIRT KNF ostrzega się internautów, że oszuści podszywając się pod Getin Bank wykorzystując specjalne kodowanie chcą zmylić użytkowników, aby wyciągnąć od nich hasła do bankowości internetowej.

 

Jak wyjaśniono - dodając zrzut ekranu z fałszywą stroną - w adresie strony oszuści podmienili litery. W miejsce "b" zamieszczono "h", a literę "a" zastąpiono znakiem "?". Zgodnie z opublikowanym zrzutem ekranu - fałszywy adres to: secure.getinh?nk.com.

Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez KNF w celu prowadzenia koordynacji działań i wsparcia obsługi incydentów bezpieczeństwa w podmiotach rynku finansowego uznanych za Operatorów Usług Kluczowych (OUK).

 

ZOBACZ: Oszuści używają Tindera i Bumble’a do kradzieży bitcoinów?

 

Zespół - jak zaznaczono - realizuje zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa, we współpracy z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Wspiera Operatorów Usług Kluczowych w obsłudze incydentów poważnych występujących w tych podmiotach, a także prowadzi działania mające na celu analizę pozostałych incydentów, trendów i zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa.

ap/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!